ПІДГОТОВКА ДО ЗНО/НМТ
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
У травні зможуть зареєструватись вступники, які не змогли зареєструватись в основний період
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Тестування в Україні планують пройти 265 543 вступника, а за кордоном – 21 185
11.04.2024|ЗНО/НМТ
ГОЛОВНЕ
У звʼязку з бойовими діями на території України у 2024 році втретє замість зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ). Тест проводять з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти. Участь у НМТ може взяти особа, ...
Переклад завдань, що є конфіденційною інформацією, потрібно буде здійснювати в приміщенні УЦОЯО
Можливість сформувати сертифікат НМТ 2024 року вже отримали майже 245 тисяч осіб
Усі майбутні інструктори пройдуть відповідне навчання та отримають оплату праці
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе самостійне тренування
Тестові бали мультитесту обчислюють окремо за кожен з чотирьох предметних блоків
Інформація про реєстрацію для участі в національному мультипредметному тесті у 2024 році
Матеріали містять дві форми періодичної системи хімічних елементів і таблиці розчинності й ряду активності металів
Матеріали містять префікси до одиниць SI, значення тригонометричних функцій деяких кутів та основні формули
Матеріали містять таблицю квадратів від 10 до 49 та формули й відомості з алгебри та геометрії
НМТ відбудеться в онлайн-форматі у спеціально створених тимчасових екзаменаційних центрах
Додаткову сесію НМТ пройдуть ті вступники, які не зможуть скласти тест під час основної
Графік проведення НМТ з міркувань безпеки оприлюднюватись не буде
Скільки часу матимуть учасники зовнішнього незалежного оцінювання на виконання завдань мультитесту
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складається з двох блоків і триває 240 хвилин
Нормативно-правова база проведення національного мультипредметного тесту
Схеми нарахування балів за виконання завдань мультипредметного тесту 2024 року
Учасники пробного ЗНО можуть перерахувати кошти на свій рахунок чи на підтримку ЗСУ
За результатами оброблення документів понад 5 тисяч осіб отримали повідомлення про доопрацювання
У МОН прогнозують, що кількість вступників до вишів становитиме приблизно 260 тисяч осіб
Ще 30 тисяч майбутніх учасників НМТ надіслали реєстраційну форму та копії документів на обробку
Обмеження доступу здійснено на період активної фази реєстрації вступників для участі в НМТ-2024
Тимчасові екзаменаційні центри для проведення мультитесту будуть створені в 54 містах 31 країни
НОВІ КОМЕНТАРІ
24.04.2024 в 10:48
Я закінчила бакалавра 5 років тому контракт і знову хочу на бакалавра на іншу спеціальність на бюджет. Чи потрібно мені здавати тести нмт чи достатньо копію диплома надати в університет? ...
18.04.2024 в 12:07
Добридень! Зареєструвала кабінет ,але додала фото не того атестату. В визначений термін не встигла додати вірний. Чи можу я зареєструватися на додаткову сесію з цієї причини ...
16.04.2024 в 11:25
Якщо не встиг зареєструватись, чи є шанс що буде продовжено термін? не було можливості
16.04.2024 в 10:44
Доброго дня,моя дитина реєструвалась але чомусь реєстрація непройшла і її незареєстрували , яку причину вказувати при реєстрації другий раз ...
16.04.2024 в 10:40
Доброго дня, як відновити сертифікат ЗНО з 2023 року ?Якщо не маєш даних до входу . І скільки часу це займе?
15.04.2024 в 11:39
Абітурієнти які проживають на території де ведуться бойові дії, можуть не здатний мнт?
14.04.2024 в 05:22
Добрий день! Я здобула вищу освіту ( бакалавр, магістр), тепер маю потребу у продовженні навчання в коледжі. Скажіть, будь ласка, в коледж на фахового молодшого бакалавра треба складати НМТ чи ні ? ...
11.04.2024 в 10:52
Чому ніхто не відповідає на дзвінки? Навіщо лишати номера телефонів, якщо на відповідь можна й не чекати?
11.04.2024 в 10:51
Чому ніхто не відповідає на дзвінки? Навіщо тоді взагалі лишати номера телефонів?
10.04.2024 в 17:08
Доброго дня. Навчаюсь на 4 курсі МГУ . Скажіть будь ласка, обовʼязково потрібно здавати НМТ?? На 5 курс не йду.
ЗНО/НМТ – основна інформація

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у вигляді національного мультипредметного тесту (НМТ) – це стандартизоване тестування, обов’язкове для всіх, хто бажає вступати до закладів вищої освіти України.

Які предмети включені до національного мультитесту?

Національний мультипредметний тест проводиться з чотирьох предметів шкільного курсу. При цьому три предмети для вступників є обов’язковими: українська мова, історія України та математика.

Ще один предмет учасник має обрати самостійно з переліку: українська література, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, французька або іспанська мова. Цей вибір залежить від спеціальності, яку вступник обиратиме для подальшого навчання.

Якою є процедура тестування?

Тестування є безкоштовним і проводиться в онлайн-режимі в спеціально визначених тимчасових екзаменаційних центрах як на території України, так і в більшості країн Європи та деяких інших країнах світу.

Тестування проводяться щорічно, наприкінці навчального року, орієнтовно в травні-червні. Брати участь у тестуванні можна лише один раз на рік. Перескласти тести у випадку негативного результату неможливо.

Після основної сесії ЗНО/НМТ проводиться додаткова сесія незалежного оцінювання для абітурієнтів, які з об’єктивних причин не змогли взяти участь в основному тестуванні. Такими обʼєктивними причинами є тривала повітряна тривога, хвороба, участь в олімпіадах, міжнародних спортивних змаганнях тощо.

Яка установа проводить національний мультитест?

Умови проведення мультитесту визначаються Українським центром оцінювання якості освіти – установою, що забезпечує організацію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні та за її межами. 

Організація проведення ЗНО/НМТ в регіонах покладена на регіональні центри оцінювання якості освіти. Саме вони здійснюють реєстрацію охочих узяти участь у тестуванні.

Що треба знати перед складанням мультитесту?

Учасники мультитесту мають ознайомитися з інформацією про  час на виконання тестових завдань, правила виконання цих завдань та систему їх оцінювання.

Завдання ЗНО/НМТ укладаються за програмами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, географії, фізики та хімії, що затверджені у 2018 та 2019 роках.

Для ознайомлення майбутніх вступників із процедурою проведення ЗНО/НМТ Український центр оцінювання якості освіти щороку оприлюднює демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів. Проведення пробного ЗНО наразі не передбачено.

Які результати отримують учасники мультитесту?

Оцінювання учасників ЗНО/НМТ відбувається у два етапи. Спочатку учасник іспиту одразу після завершення виконання завдань отримує суму тестових балів (у кожному предметі сума тестових балів різна)

Після цього за допомогою Таблиць переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів розраховується рейтингова оцінка учасника тестування за шкалою від 100 до 200 балів.

Рейтингова оцінка ЗНО/НМТ є основною складовою формування конкурсного бала абітурієнта, який використовується закладами вищої освіти при визначенні рейтингу вступників під час вступу.

Шкала переведення тестових балів в оцінку за шкалою 100–200 балів щороку змінюється, оскільки розраховується залежно від результатів виконання абітурієнтами конкретного тесту.

Як готуватися до складання національного мультитесту?

Для ефективної підготовки до тестування вступники можуть скористатися сайтом ЗНО-ОНЛАЙН. Тут представлено тести зовнішнього незалежного оцінювання 2007–2023 років. Саме виконання завдань минулих років є найбільш корисним способом підготовки, оскільки зміст і структура завдань кожного року тестування є подібними.

Абітурієнти мають змогу виконувати в режимі онлайн завдання з української мови та літератури, математики, історії України, географії, біології, хімії, фізики, англійської, французької, німецької та іспанської мов. Алгоритм виконання цих завдань максимально наближений до реальних умов складання ЗНО. 

Додатковою перевагою сайту є можливість виконувати завдання з різних предметів за тематичними блоками. Наразі можна скористатися тематичними добірками з української мови і літератури, історії України, математики, географії, біології, фізики та хімії.

Окрім того, до більшості завдань запропоновано коментарі-пояснення, складені провідними фахівцями з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Щоденне вдумливе виконання завдань у режимі онлайн є запорукою успішного проходження національного мультипредметного тесту.

Вступ.ОСВІТА.UA: Рейтинг вишів
Сайт «Вступ.ОСВІТА.UA» пропонує щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2023 році. Основною метою публікації рейтингу є ознайомлення майбутніх абітурієнтів, їхніх батьків, освітян і всіх зацікавлених осіб з відкритими даними вступної кампанії до закладів вищої освіти України. Публікація рейтингу насамперед скерована на інформування молоді, яка планує вступати до закладів вищої освіти у 2024 році. Цей рейтинг допоможе майбутнім абітурієнтам зорієнтуватись у можливостях вступу до українських вишів, оцінити власні шанси та зробити свідомий вибір закладу для здобуття вищої освіти. Також пропонований рейтинг стане в пригоді адміністраціям закладів вищої освіти, управлінцям усіх ланок та освітнім експертам. Статистичні...
Рейтинг закладів вищої освіти України за балом національного мультитесту абітурієнтів, які вступили на контракт у 2023 році
Сервіси для вступника